**Hány köztes állomást hozhatok létre egy útvonalon?**
Út közben tetszőleges számú köztes állomást határozhat meg, beleértve a célállomást is. Ezeket a bevitelük sorrendjében rendezi a rendszer. A köztes állomások sorrendjének módosításához kattintson a 'Kibővítés' nyílra, amely a navigációs képernyőn, a várható érkezési időt (ETA) megjelenítő részben található. Ilyenkor megjelennek a választott köztes állomáspontok.
**A nyitóképernyő miért mutatja a várható érkezési időt egy olyan célállomáshoz, amit nem választottam ki?**
A navigációs rendszer megtanulja a rendszeres útvonalakat, és megjósolja a valószínű úti célokat. Az érkezés várható ideje ehhez igazodik, figyelembe véve a pillanatnyi forgalmi helyzetet. Ha engedélyezi az Ingázás opciót, a rendszer akkor is képes meghatározni az érkezés várható idejét, ha nem ad meg úti célt, és folyamatosan tájékoztatja Önt a preferált útvonalon felmerülő esetleges problémákról. Ha olykor más útvonalon közelíti meg ugyanazt a célállomást, a rendszer ezt is megtanulja. Ha egy célállomáshoz egynél több útvonal tartozik, a rendszer a pillanatnyi körülmények szerinti leggyorsabb útvonalat és legrövidebb érkezési időt jeleníti meg. Az utazás megkezdésekor a rendszer vonalként jeleníti meg az útvonalat a térképen, ám nem ad útbaigazítást - feltételezi, hogy Ön ismeri az utat. Ha azonban romlanak a forgalmi viszonyok, és Ön eltér az aktuális útvonaltól, illetve bármely más, ugyanehhez a célhoz korábban igénybe útvonaltól, a rendszer rákérdez, hogy szeretné-e aktiválni a részletes útbaigazítást. Ez különösen hasznos, ha ismeretlen környéken jár. Amennyiben a rendszer olyan, gyorsabb útvonalat talál, amelyet Ön korábban nem használt, felajánlja ezt a gyorsabb útvonalat. Amint Ön letér az útról, és követni kezdi ezt az ismeretlen útvonalat (feltételezve, hogy aktív az intelligens szóbeli útbaigazítás funkció), azzal aktiválja az irányváltásonkénti útbaigazítást. Amint visszatér az ismerős útvonalra, a rendszer automatikusan némítja az útbaigazítást.
**Hányszor kell egy adott célállomáshoz utaznom, hogy az Ingázás funkció megtanulja az utazást?**
Általában kétszer kell megtenni az utat ugyanabból a kiindulási pontból ugyanahhoz a célállomáshoz, hogy a rendszer megtanulja az 'Ingázást'. Az aktuális időnek egyeznie kell a megtanult indulási idővel, plusz-mínusz egy óra.
**Hogyan állíthatok be célállomást?**
A Pivi Pro1 rendszerben többféleképpen állíthat be célállomást. Először is, több lehetőség nyílik közvetlenül a nyitóképernyő navigációs csempéjéről, amennyiben még nem állított be úti célt:
1. Állítsa be úti célját Otthoni címnek. A nyitóképernyő navigációs csempéjén kattintson az Otthon ikonra. A rendszer a személyes beállítások szerint kiszámítja az útvonalat. Ezek a beállítások a navigációs beállításokban módosíthatók.
Megjegyzés: amennyiben az Otthon címre nem állított be célállomást, a rendszer elindítja a navigációs rendszert, és végigvezeti Önt a célállomás meghatározásának a folyamatán. Biztonsági okokból célszerű lehet olyan célállomást megadni Otthoni címként, amely kellőképpen közel van az otthonából, ugyanakkor nem árulja el tényleges lakóhelyét abban az esetben, ha járművét valaki engedély nélkül használja.
2. A navigációs csempén belül kattintson a Keresés ikonra. Ekkor megnyílik a navigációs rendszer alapértelmezett keresési oldala. Kattintson az érdeklődésre számot tartó (POI) kategóriák egyikét jelző ikonra (pl. étkezés), vagy kattintson a keresési mezőbe, és kezdjen el beírni egy adott célállomást, postai címet vagy - ha a rendszer támogatja - irányítószámot. A címeket egyetlen sorban írhatja be. A beírás során a rendszer folyamatosan rákeres a lehetséges egyezésekre, illetve felajánlja a beírt szótöredékek automatikus kiegészítését. Ha a Találatok száma vagy a Billentyűzet elrejtése ikonra kattint, megjelennek a beírt karakterek szerinti találatok. Bökjön rá az egyik találatra. A rendszer megjeleníti az ahhoz tartozó eredmények listáját.
Ez így működhet például a gyakorlatban: Kattintson a keresési sávra, és írja be, hogy "Star', majd kattintson az 'Eredmények' gombra. A rendszer megjeleníti a 'star' szótöredéket tartalmazó találatokat. A ‘Starbucks’ opcióra kattintva megjelenítheti az összes, közelben található Starbucks helyszínt. A térképet nagyítva, illetve mozgatva folyamatosan frissíti a találatokat. Az útbaigazítás azonnali indításához kattintson az 'Indulás' gombra, vagy további tájékoztatásért érintse meg a célállomást.
Másik lehetőségként kattintson kétszer az érintőképernyő alján található navigációs ikonra. Ezzel gyorsan elérheti a Célállomás beállítása képernyőt. Innen három lehetőség közül választhat: Cím bevitele (irányítószámmal együtt), Keresés vagy Célállomások. A Célállomások között szerepelhetnek: Otthon, Legutóbbi célállomások, Kedvenc célállomások, Megosztott célállomások és Ingázások.
1. Ha Ingázás elérhető, az a nyitóképernyő navigációs mezején jelenik meg. Ha pillanatnyi tartózkodási helye és a napszak alapján egynél több ingázás is elérhető, az 'Elérhető Ingázások' felirat jelenik meg. A navigációs mezőt megérintve a rendszer közvetlenül a lehetséges Ingázások listáját nyitja meg.
2. A fenti lehetőségek helyett kijelölhet egy célállomást a térkép képernyőn, majd érintse meg a térkép alsó sarkában lévő Menü gombot. Itt is a három lehetőség - Cím bevitele, Keresés vagy Célállomások - jelenik meg.
3. Arra is lehetőség van, hogy a Route Planner okostelefonos útvonaltervező alkalmazásból vagy weboldalról küldjön célállomásokat autójába. A Route Planner alkalmazásban "elmentett" helyszín megjelenik a kedvenc célállomások között, amint az autó csatlakozott az internetre, és szinkronizálta a célállomásokat. Amennyiben a Navigációs funkció meg van nyitva a képernyőn, amikor a Route Plannerből célállomás érkezik a gépkocsiba, a célállomás felugró panel formájában jelenik meg. Ha a "Most használom" opcióra bök, azzal megerősíti a célt a fedélzeti navigációs rendszerben. A Route Planner alkalmazásban célállomásként megadott helyek a legutóbbi célállomások között jelennek meg.
**Az autómba elküldött célállomás miért nem jelenik meg?**
A jármű csak megfelelő adatkapcsolat esetén képes célállomást fogadni. Előfordulhat, hogy bár úgy tűnik, a rendszer csatlakoztatva van, a mobil hálózat túlterhelt, vagy az adott területen rossz a vétel, ami megakadályozhatja a célállomás fogadását.
**Hogyan tekinthetem meg az alternatív útvonalakat?**
Miután beírt egy célállomást, és az 'Indulás' gombra kattintva megerősítette azt, rövid időre megjelenik egy felugró ablak. A "Útvonalak" menüpontot választva megtekintheti az alapértelmezett útvonalat (a lista tetején), valamint akár két alternatív útvonal-ajánlatot. Válassza ki az Önnek tetsző útvonalat, és az 'Indulás'-ra bökve indítsa a navigálást.
**Hogyan használhatom a célállomás keresés funkciót?**
Írjon be egy helynevet, egy irányítószámot vagy címet a keresőmezőbe. A kereső funkció általában akkor is felismeri a helyet, ha rosszul írta le a nevét / címét. Ha a Találatok száma vagy a Billentyűzet elrejtése ikonra kattint, megjelennek a kapcsolódó találatok.
Ha autója rendelkezik adatkapcsolattal, a keresés a fedélzeti adatbázisban szereplő adatok mellett a felhőben elérhető legfrissebb adatokat is le fogja kérni.
**Hogyan lehet a leghatékonyabban célállomást keresni?**
Időt takaríthat meg, ha megnyomja a Billentyűzet elrejtése vagy Találatok száma ikont, amint elegendő karaktert írt be ahhoz, hogy a képernyőn megjelenjen öt (10 colos kijelző esetén) vagy nyolc (nagyobb kijelző esetén) találat. A rendszer ekkor megjeleníti a lehetséges eredmények listáját. Ha a lista egyik elemére kattint, a navigációs rendszer a beírt szöveg alapján keresni kezdi a találatokat.
**Ha a címbevitel módszerrel irányítószámot adok meg, miért nem áll módomban házszámot beírni?**
Az irányítószám megadásával az adott irányítószámhoz rendelt terület középpontjára keres rá. Ugyanakkor utcanév és házszám alapján is kereshet.
**Célállomás beállításakor miért jelenik meg néha az üzemanyagszint figyelmeztető ikon?**
Figyelmezteti Önt, hogy úti célját csak akkor érheti el, ha út közben megáll tankolni.
Útvonalába egyszerűen beiktathat egy tankolást: csak kattintson az üzemanyag/energia figyelmeztető ikonra. Ekkor a képernyő megjeleníti az útvonala mentén rendelkezésre álló üzemanyagtöltő / elektromos töltőpontokat (közel ahhoz a ponthoz, ahol halaszthatatlanná válik a tankolás / töltés), valamint pontosítja az érkezés várható időpontját (ETA).
**Mi az az érkezési nézet?**
Nagyjából öt perccel azelőtt, hogy megérkezne úti céljához, megjelenik egy felugró képernyő, amelyen keresztül parkolási lehetőségeket kereshet. A 'Parkolás megjelenítése' opcióra kattintva megtekintheti az úti cél közelében található parkolási lehetőségeket. A rendszer megjeleníti a parkolóhely és a célállomás közötti távolságot. Ha az 'Indulás' opcióra kattint, a parkolót köztes úti célként felveszi a rendszer.
*Mi az az intelligens útbaigazítás?**
Ha navigációs rendszerében, a rendszeres utazásokra vonatkozóan engedélyezi az intelligens útbaigazítást, a navigációs rendszer figyelmezteti a felmerülő forgalmi torlódásokra, és ha lehetséges, alternatív útvonalat kínál fel. Amennyiben a felkínált új útvonal olyan szakaszokat is tartalmaz, amerre Ön még nem járt, a rendszer automatikusan aktiválja a szóbeli útbaigazítást, valamint az irányváltásonkénti útbaigazítást. Amint visszatér az ismerős útvonalra, a rendszer automatikusan némítja az útbaigazítást.
**Mik azok az 'Ingázások'?**
A rendszer megtanulja az adott kiindulási és célállomások (pl. munkahelye és otthona, vagy fordítva) között Ön által választott útvonalakat. A rendszer más, hasonló időpontban, gyakran megtett útvonalakat is képes megtanulni.
A rendszer gépi tanulás segítségével valószínűsíti a célállomásokat, és ezek közül akár hármat is megjelenít a nyitóképernyőn, valamint az elsődleges navigációs funkcióban. A célállomás mellett látható lesz az útvonal is, így Ön választhat az adott célhoz vezető, korábban már használt útvonalak közül. A rendszer az érkezés várható időpontját (ETA) is megjeleníti, így Ön egy pillantással ellenőrizheti, hogy az utazás várható ideje egyezik-e a szokásos menetidővel.
**Hogyan működik az ingázás automatikus indítása funkció?**
A navigációs rendszer csak akkor tudja Önt értesíteni az útvonalon felmerülő torlódásokra és egyéb késésekre, ha megadja a kívánt útvonalat vagy aktiválja az ingázás útbaigazítást. Amennyiben azonban Ön engedélyezi az Ingázás automatikus indítása funkciót a navigációs beállításokban, a rendszer nagy pontossággal megjósolja az adott helyzetben valószínűsíthető célállomást (a rendszeresen megtett utazások alapján.) Ekkor automatikusan megkezdődik az ingázás útbaigazítást, feltéve, hogy az Ön által választott útvonal pontosan megegyezik a rendszer által jósolt útvonallal.
Amennyiben aktív ingázás útbaigazítás esetében a rendszer balesetet vagy egyéb forgalmi eseményt észlel az útvonal mentén, képes figyelmeztetni Önt (az esemény helyszínétől és a rendelkezésre álló alternatív útvonalaktól függően), így Ön szükség esetén más útvonalon közelítheti meg úti célját.
**Az interaktív digitális műszerfal navigációs beállításaiban mit aktivál az infopanel tükrözése beállítás?**
Ha az érintőképernyő elsődleges navigációs kijelzőjén a 'következő irányváltás' tájékoztatás melletti nyílra kattint, megjelenik egy tájékoztató panel az elsődleges térképnézet mellett, amelyről különböző információk olvashatók le. Ezt a panelt balra és jobbra lapozva alternatív nézetek jeleníthetők meg. A lehetőségek között megtalálható az irányváltások listája, az iránytű, a forgalmi lista, a hátralévő útszakasz térképnézete, és a teljes útszakasz áttekintése. Az 'infopanel tükrözés' opció aktiválásával az érintőképernyőn megjelenő tájékoztató panel az interaktív digitális műszerfalon is megjelenik a térkép mellett, amennyiben a teljes térképes nézetet választja. Így közvetlenül a látómezejében jeleníthet meg minden, navigáláshoz szükséges fontos adatot, az érintőképernyőt pedig egyéb funkciókra használhatja kedve szerint.